KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156014
nr 1415 6014
Kalle Eklund
(1891-1964), Sverige
Oljemålning, Kalle Eklund. Signerad, daterad 56. Olja på duk, 45x55cm, yttermått inklusive ram: 64x76cm
Kalle Eklund, svensk bildkonstnär född i Örebro 1891, död 1964 i Vadstena.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 18:40:25
350 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
700 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Kalle Eklund
Läs mer om Kalle Eklund